kids-on-computers
Kaspersky: Децата лани на Интернет повеќе гледале видео содржини отколку што играле игри!
space
САД ќе формираат вселенска војска
happy person happines stock
Финците се најсреќниот народ на светот, Македонците на 89. место
city of london
Централниот дел на Лондон ќе користи 100% обновлива енергија до крајот на годинава

Што прави светот?

САД ќе формираат вселенска војска

На прес-конференција во Белата куќа вчера, претседателот на САД Доналд Трамп соопшти дека му наложил на Пентагон да формира Вселенски сили како посебен род во Вооружените сили на САД, јавуваат американските медиуми. „Ако се зборува за зашти... Прочитај повеќе

Технологија

2017 Иновативност. Сите права се задржани.