Friday, 15 December, 2017

starwars
Шест бизнис лекции кои можат да се научат од Star Wars
andy-murray-tennis_3894934
Тенисерот Енди Мареј инвестираше во британски технолошки стартапи
Stojce2
Иновациите како професија и фокус за бизнис успех
google search engine
Најпопуларните пребарувања на Google годинава - доминираат биткоин и новите модели на iPhone

Што прави светот?

Тенисерот Енди Мареј инвестираше во британски технолошки стартапи

Некогашниот шампион на Вимблдон, веќе има преку дваесет и пет стартапи во кои инвестирал во своето портфолио. Како што известува The Independent, тенисерот неодамна обезбедил финансиска инјекција за два британски технолошки стартапи како де... Read more

Технологија

2017 Иновативност. Сите права се задржани.